KONST / Litografier / Färglitografi 13767142
*
nr 1376 7142
Sivert Rapp
(1922-1989), Sverige
Färglitografi, Svampplockare. Signerad, PT, Motivet: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 18:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 00:19:28
1
200 kr
1/2 17:20:50
2
200 kr
1/2 17:20:50
1
200 kr (Budbetjänt)
1/2 17:20:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sivert rapp svampplockare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Sivert Rapp
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1376 7142
Sivert Rapp
(1922-1989), Sverige
Färglitografi, Svampplockare. Signerad, PT, Motivet: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/2 00:19:28 | 1 | 200 kr |
1/2 17:20:50 | 2 | 200 kr |
1/2 17:20:50 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
1/2 17:20:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sivert rapp svampplockare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50